?> Patlamış Mısır Diyeti - Ideal Kilo Kontrol
Aug 202014
 
8,334 views

Yeni bir Yöntemle Zayıflayın – Patlamış Mısır Diyeti

Patlamış Mısır Diyeti

Yazının başlığına bakarak, aklınıza sadece patlamış mısır yiyerek kilo vereceğinizi düşünmeyin. Bu diyetteki patlamış mısır, sadece protein ağırlıklı normal öğünler arasındaki atıştırmalıkların yerine tüketilecektir. Bu yöntem, hızlı kilo vermek için değil, yavaş ama kararlı bir şekilde kilo vermek isteyenler için uygundur.

Özellikle, sürekli açlık hisseden ve gözü abur-cuburda olanlar için etkili bir yöntemdir. Ancak patlamış mısır tamamen sade olmalıdır. Üretilir ve tüketilirken kesinlikle ne yağ, ne tuz, ne de bir başka bir tatlandırıcı kullanılmamalıdır. Gerekiyorsa kendiniz üretip poşetleyin ve sürekli elinizin altında bulundurun.

Patlamış Mısır Diyeti” ucuz ve uygulaması kolay bir diyettir. Patlamış mısırın lif oranı çok yüksek olduğu için tokluk hissi verir ve sindirim sisteminin, özellikle bağırsakların temizlenmesine büyük ölçüde katkıda bulunur.

Normal öğünlerin protein, sebze ve meyve ağırlıklı olması; vücut için gerekli besinleri ve kaloriyi yeterli oranda kapsaması önemlidir. Patlamış mısır, vücudun ihtiyacı olmayan öğün dışı atıştırmaların denetimi için kullanılacaktır. Bu nedenle el altında ve kolay ulaşılır olmalıdır. Dondurma yerine patlamış mısır yiyin. Çikolata yerine, yine patlamış mısır. Canınız tatlı mı çekti? Patlamış mısır…

Elbette bu diyetin lezzet unsuru biraz zayıf kalıyor ama, kendinizi aç kalmaya zorlamıyorsunuz. Eliniz, ağzınız ve mideniz boş kalmıyor.

Peki içecekler? Yüksek kalorili her türlü içeceğe elveda!.. Zaten bu, her türlü diyet için geçerli. Gereksiz kalori alımına kesinlikle izin vermeyeceksiniz. Tek alternatifiniz: sudur. Abartmamak kaydıyla dilediğiniz kadar su içebilirsiniz.

Ben uygulamaya başladım. Size de öneriyorum.

Not: Atıştırma isteklerinin altında genellikle duygusal sıkıntılar yatar. Bu sıkıntılarla başetmenin en etkin yollarından birisi de EFT-Tepeleme‘dir. Kilo kontrolü çalışmalarınızı EFT-Tepeleme ile de desteklemeniz uygulama verimliliğinizi arttıracaktır.

Ahmet Aksoy

Not: Bu yazının ilk taslağını 2010 yılında hazırlamışım. Neredeyse hiç bir değişiklik yapmaya gerek duymadan altına imzamı atıyorum.

  2 Responses to “Yeni bir Yöntemle Zayıflayın – Patlamış Mısır Diyeti”

  1. Madonna da daha şöhret olmadan NY a geldiğinde parasızlıktan elma ve patlamış mısırla idare etmiş.Zayıflamış mı bilmem

  2. Madonna, Madonna olabildiğine göre, zorunlu bile olsa, diyet işe yaramış gibi görünüyor.
    🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

(gerekli)

(gerekli)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Read previous post:
Aynadaki öküz – Özsaygısızlık sürecine ayak uydurmak 2

Aynadaki öküz – Özsaygısızlık sürecine ayak uydurmak 2 İkinci Bölüm Peki kötü nedir? İyi ve kötü arasında hangi kıstaslara göre...

Close