?> Reiki ve Kuantum Dokunuş Üzerine Denemeler - Kişisel Gelişim
Mar 112014
 
2,280 views

Reiki ve Kuantum Dokunuş Üzerine Denemeler

reikiReiki sözcüğünü yıllardır biliyorum. Reiki sözcüğü ile “şifa” sözcüğünün hep bir arada kullanıldığını, “şifa dağıtma” savlarını da. İnternette rastladığım duyuruların pek çoğunda da hep “el almış” birileri lanse ediliyordu. Bu nedenlerle reiki konusuna  mesafeli durdum.

Ben, temel iyileştirme gücünün insanın kendisinde olduğuna inanıyorum. Elbette herkes aynı düşünceyi paylaşmak zorunda değil ama, pek çok hastalığa kaynaklık eden bilinçaltımız, bedenimizi onarma yetisine de sahip görünüyor. Özellikle plasebo uygulamalarından elde edilen olumlu sonuçlar, bu açıdan önemli bir gösterge.

EFT-Tepeleme çalışmalarımızda bilinçaltının bu gücünden yararlanıyor ve kendi çözümlerini üretebilmesi için onun yolunu tıkayan çöpleri temizliyor, önünü açıyoruz. EFT – Tepeleme uygulamaları, kişinin kendisini temel alıyor. Sorunun kendisi gibi, çözümü de orada.

Eşimin boyun fıtıkları var. Çok sayıda fıtık olduğu için -şimdilik- beklemeyi önerdiler. Bu durumda kullanabildiği ilaçlar sadece kas gevşeticiler ve bazı ağrı kesiciler. Sürekli kimyasal ilaç kullanmanın yan etkilerini de bildiğimiz için, dayanamayacak hale gelmedikçe bu ilaçları bile kullanmamaya çalışıyor. Yıllardan beri durum böyle.

Eşim, bir kaç yıl önce, enerji terapisti bir arkadaşımızdan bir kaç kez yardım aldı ve bu uygulamalardan çok yararlandı. O sıralarda, konuyla ilgili ve Richard Gordon tarafından yazılmış “Kuantum Dokunuş” isimli bir de kitap almış. Bir ara merak edip ben de okudum. Sonra da birlikte denemelere başladık. Terapist arkadaşımız kadar etkili olamasam da, benim yaptıklarımdan da olumlu sonuçlar alabildiğimizi gördük.

Son dönemde içine girdiğimiz yoğun çalışma temposu ve koşuşturma, eşimin boyun ağrılarını yine üst boyutlara taşımaya başladı. Bunun üzerine hemen hemen her sabah düzenli olarak enerji seansları yapmaya başladık. Seanslarımız yaklaşık yarım saat sürüyor. Her hangi bir nedenle seans yapmaya fırsat bulamadığımız günlerin daha sıkıntılı geçtiğini gözlüyoruz. Enerji çalışması yaptıysak, günü sıkıntısız tamamlaması çok daha kolay oluyor.

Bildiğiniz gibi, bir konuya ilgimiz yoğunlaştığında, onunla ilgili farkındalığımız da otomatik olarak artar. Reiki konusu da biraz öyle oldu. Sonunda, internette araştırma yapmaya başladım. Reiki nedir? Reikinin tarihçesi, uygulama alanları, kullanılan yöntemler… Epeyce bir bilgi derledim.

Şimdi bir yandan bu dokümanları okuyorum, bir yandan da sahip olduğum bilgi ve deneyimlerimle karşılaştırıyorum.

Gördüm ki Reiki 3 aşamaya ayrılmış. Bir aşamayı tamamlamak için mutlaka bir ustadan “el almak” gerekli. Yani usta-çırak ilişkisi var. İkinci ve üçüncü aşamalar ağırlıklı olarak sembolik ve mistik öğeler içeriyor.

Beni en çok ilgilendiren bölüm, ilk aşama, yani pratik uygulama aşaması.

Bu yüzden  bu aşamaya yoğunlaştım. Ellerin duruş biçimi, uygulama süreleri, bölgeler, bölgelerin hangi organlarla ilintili olduğu, hangi sorunlara çözüm ürettiği, vb… “El alma” mekanizmasının da aslında eski çağlardan kalma bilgiyi korumak ve sürekliliğini sağlamakla bağlantılı bir usta-çırak ilişkisi olduğunu düşünüyorum.

Reiki sistemi de enerji meridyenlerinin bağlantı noktalarını, yani akupresür noktalarını kullanıyor. Ancak basınç yok ve uygulama yeri noktasal değil. Bununla birlikte, temel yasalar benzer şekilde işliyor.

Bu konudaki araştırmalarımdan elde ettiğim sonuçları ve uygulama deneyimlerimi sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Tıbben adı konmuş ve ilaç kullanımını sınırlamak istediğiniz kronik ağrılarınız varsa, kaliteli uyku uyuyamıyorsanız, sürekli stres altındaysanız enerji dengeleme ve stres denetimi seanslarına ihtiyacınız var demektir. Sıkıntılarınızı azaltın ve yaşam kalitenizin çıtasını yükseltin.

Beni izlemeye devam edin.

Ahmet Aksoy

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

(gerekli)

(gerekli)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Read previous post:
Deneysel Şiirler 1

Deneysel Şiirler 1 Bu ilk gruptaki şiirlerim 20-28 Şubat 2014 dönemine ait. Bu çalışmalarımda, masa başındayken yoğun bir uğraşa gereksinim...

Close