?> İnsanlığın Kökeni Sanılandan 500 Bin Yıl Eskiye Gidiyor - Kişisel Gelişim
Mar 052015
 
3,319 views

İnsanlığın Kökeni Sanılandan 500 Bin Yıl Eskiye Gidiyor

İnsanlığın Kökeni

Fosil araştırmaları insanların sandığımızdan yarım milyon yıl daha yaşlı olabileceğini düşündürmektedir.
2,8 milyon yıllık çene kemiği bizim soy ağacımızın yeniden düzenlenmesine neden olabilir.

Etiyopya’da çalışan araştırmacılar bugüne değin bulunan en eski insan fosilini gün ışığına çıkardılar ve bu keşif Homo Genus’un kökenini yarım milyon yıl geriye götürebilir.

Alt çene fosili bugün Science dergisinde yayınlanan iki eşzamanlı makalede yayınlanmıştır, ve doğu insanlık aleminin Doğu Afrikadaki gizemli kökeninin biraz daha aydınlanmasına yardımcı oluyor. İlk kez 2013 yılında bulunan fosil, önceki Homo fosilinden 400.000 yıl daha yaşlıdır ve yaklaşık 2.8 milyon yıl yaşında olduğu tahmin edilmektedir.

“Yaklaşık 2,5 milyon ve 3 milyon yıl öncesine ait fosil kayıtları arasında büyük bir boşluk var – bir sürü insanın araştırmasına rağmen bu zaman diliminden gelen Homo öncüllerine ilişkin neredeyse hiçbir şey yok,” Raporun yazarlarından biri olan Nevada Üniversitesi’nden Brian Villmoare, Las Vegas Live Science’tan Charles S. Choi’ya şunları söyledi: “Şimdi elimizde bir Homo fosili var; bu fosil şimdiye kadar bulunan en erken döneme ait.”

(Tercüme: Amazing.axtelsoft.com)

Haberin İngilizce orijinali için: http://gurmezin.com/humans-may-be-half-a-million-years-older-than-we-thought/

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

(gerekli)

(gerekli)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Read previous post:
Rus Bilimadamları Sabit Disklerdeki Amerikan Casusluk Programını Ortaya Çıkardı

Rus Bilimadamları Sabit Disklerdeki Amerikan Casusluk Programını Ortaya Çıkardı 16 Şubat’ta yayınlanan bir Reuters haberine göre Rus bilim adamları Western...

Close