?> Hipnotik Dil Kalıpları - 20 - Kişisel Gelişim
Jul 012014
 
1,781 views

Hipnotik Dil Kalıpları – 20

Hipnotik Dil Kalıpları – 20Hipnotik Dil Kalıbı 20.

<fact>, <fact>, <fact>, and __________
<doğru>,<doğru>,<doğru>, ve ___________

Starting off with a string of facts, forces the other person to think internally “yes”, “yes”….”yes”, and force them into the habit of agreeing with you. That is the moment you present him/her with your suggestion.

  • You’re a success in the business world; you have a beautiful wife and family, it’s important to free yourself of unnecessary stress by experiencing hypnosis. You will be able to rid yourself of unnecessary and unwanted stress.
  • In the hectic business world every day, there is no way to avoid increased business complexities and stress, everyone needs a way to be protected from increased stress and hypnosis provides that kind of protection for you.

Karşınızdaki kişinin hemen onayladığı, doğruluğu açık olayları peşpeşe sıralayıp sonuna da kendi düşüncenizi eklediğinizde, onun da aynı şekilde onaylanması daha büyük bir olasılık haline gelir.

  • Bu site çocuklar için çok güvenli, AVMlere yakın, ulaşımı kolay, fiyatı istediğiniz aralıkta ve burayı satın aldığınızda çok mutlu olacaksınız.
  • Bu kitap anlaşılır bir dille yazılmış, harfler iri ve okunaklı, resimlerle destekleniyor, fiyatı da uygun ve çocuğunuz bunu çok severek okuyacak.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

(gerekli)

(gerekli)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Read previous post:
Savaşın Gizli Tanıkları – Binh Danh

Savaşın Gizli Tanıkları - Binh Danh Alternatif fotoğraf tekniklerine kendimi bu kadar yakın hissetmemin nedeni keşfe ve yeniliklere bütünüyle açık...

Close