?> EFT Tepeleme Çağdaş Bir İsviçre Çakısıdır - Kişisel Gelişim
Jan 192014
 
2,251 views

EFT Tepeleme Çağdaş Bir İsviçre Çakısıdır

EFT Vuruş Noktaları

EFT Vuruş Noktaları

(EFT (tepeleme) içerikli yazılarımıza bir süre ara vermiştik. Ancak bu zaman aralığını boşa harcamadık. Onu, mevcut bilgilerimizi yeni gelişmelerin ışığında gözden geçirmek, çeşitlendirmek ve genişletmek için kullandık. Özellikle basınç noktaları ve meridyen sistemi üzerindeki bilgilerimizi pekiştirdik. Yeni çalışmalarımızı sizler de seveceksiniz.)

Binlerce yıl öncesine dayanan bazı kadim bilgiler artık çağdaş bilim tarafından eskisi kadar katı bir biçimde reddedilmiyor.

Bunda, yoğunlaşarak artan yeni bilimsel keşiflerin büyük payı var. Bu keşifler sayesinde, kısa zaman öncesine kadar “mutlak” gözüyle baktığımız pek çok “doğru”nun saltanatı ya yıkıldı, ya da sallanmaya başladı. (Özellikle genetik ve epigenetik alanındaki gelişmeler çok çarpıcı.)

Örneğin tıp uzmanları, artık çok zorunlu kalmadıkça “antibiyotik” kullanımını önermiyor. Çünkü bünyemizde yer alan ve bizim yaşamımız için gerekli pek çok yararlı bakterinin de antibiyotiklerden zarar gördüğü; sonuçta bu durumun bizi de olumsuz yönde etkilediği ortaya çıktı. Hatta, sindirim sistemimizde yaşayan bazı parazitlerin aslında metobolizmamızın düzgün çalışmasına, ya da alerjik reaksiyonlarla savaşıma katkıda bulunduğu artık biliniyor.

Batıdaki çıkışı 19. yüzyıl gibi görünse de, hipnozun asıl kökeni kızılderili veya afrikalı büyücülere, şamanlara, doğa güçlerine tapınma dönemlerine kadar uzanıyor. Ve bu yöntem, çok uzun bir süre, ya bir eğlence, ya da kötü niyetli kişilere özgü ve uzak durulması gereken lanetli bir araç gibi tanıtılarak gözden düşürülmeye çalışıldı. Oysa son günlerde, ülkemizde bile, hipnozun sadece yetkili tıp uzmanları tarafından kullanılması gerektiği tezi işlenir oldu. Hipnoz artık hor görülen, küçümsenen bir yöntem değil. Tam aksine, hipnoz, narkoz kullanımının riskli olduğu vakalarda çok önemli bir araç haline geldi. Bir çok diş hekimi ve doğum uzmanı bu teknikten yararlanıyor.

Beş bin yıllık geçmişe sahip olan akupunktur yöntemi, yeterince yaygınlaşmış olmasa bile, artık reddedilmiyor.

EFT (tepeleme) yöntemi de akupunktur ile çok benzeşen bir araç. Sadece 20 yıllık bir geçmişe sahip bu uygulama, enerji meridyenleri üzerindeki belli noktalara iğne batırmak yerine bu noktaları sadece parmak uçlarıyla yapılan vuruşlarla veya basınç uygulayarak uyarıyor. Amaç, vücudumuzun enerji sistemini dengelemek.

EFT (tepeleme) pratik ve kolay uygulanabilen bir yöntem. Yan etkisi yok. Bir İsviçre çakısı gibi neredeyse her işe yarayabilen bir araç.

Ancak, Tepeleme yönteminin tıbbi bir yöntem olmadığını tekrar vurgulamak istiyorum. Alternatif tıp alanına da girmiyor. Sadece deneysel bir yöntemdir.

Doktora başvurmamı gerektirmeyen sorunlarımda; örneğin başım ağrıdığında, sırtım tutulduğunda, birine veya bir şeye öfkelendiğimde, kendimi çaresiz veya boşlukta hissettiğimde, gerginleştiğimde hep bu yöntemi kullanıyorum. Ağrılar söz konusu olduğu zaman vuruş yerine, parmak ucuyla basınç uygulamak genellikle daha etkili oluyor. Bu durumda şakaktaki, yüzdeki, ensedeki, ellerdeki ve omuzlardaki ek basınç noktalarından yararlanıyorum.

Size de aynı yaklaşımı öneriyorum: kaslarınızdaki gerginliği, enerji sisteminizdeki eski ve yeni duygusal tıkanmaları çözmek için mutlaka bu araçtan yararlanın. Özellikle günlük stresinizi dengelemek için eşsiz bir araçtır.

EFT (tepeleme) yöntemini öğrenin ve yaşamınızın kalitesini arttıran doğal bir parça haline getirin. Deneyin, pişman olmayacaksınız.

http://eft-tepeleme.gamet.com.tr adresinde yer alan ve bu konuyla ilgili eski yazılarımız bir çok sorunuza yanıt verecektir.

Ayrıca, bu tekniği tanıtan ve ücretsiz olarak indirebileceğiniz kısa bir dokümanımız var: http://eft.axtelsoft.com/eftbasvur/

Bu konuda yanıtını bulamadığınız sorularınız olursa, gelisim@gamet.com.tr adresine yazın.

Lütfen yazılarımızı paylaşın ve bizi izlemeye devam edin.

Ahmet Aksoy

(**) Kaynaklar:
http://www.wired.com/wiredscience/2012/11/whipworm-immune-regulation/
http://www.scienceinschool.org/2011/issue20/horrors
http://www.sciencedaily.com/releases/2007/01/070117091058.htm
http://www.emofree.com/
http://www.gamet.com.tr/category/tepeleme/

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

(gerekli)

(gerekli)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Read previous post:
Kardeş Özlemi İçin EFT Tepeleme

Kardeş Özlemi İçin EFT Tepeleme Kardeş Özlemi, yaygın bir sorun. Hele arada ülke sınırları varsa... Aşağıdaki videoyu bu konuda bir...

Close