?> Baş Ağrısı İçin EFT-Tepeleme - EFT - TEPELEME
Oct 242012
 
2,477 views

İlgili yazının orijinal hali  http://eft-tepeleme.gamet.com.tr/bas-agrisi-icin-eft-tepeleme/  adresindedir. EFT ile ilgili bir çok yazıya ilgili siteden ulaşabilirsiniz.

Başağrısı

EFTTepeleme baş ağrılarıyla baş edebilmek amacıyla da kullanılabilir.

Ancak, ağrı mekanizmasının aslında bir uyarı sistemi olduğunu kesinlikle unutmamalıyız.  Bu nedenle -özellikle- tekrarlayan ve sürekli ağrıların nedenini belirlemek üzere uygun bir hekime danışmak doğru olur.

Eğer ağrının sebebini biliyorsak, rahatsız edici etkisini gidermenin olumsuz bir etkisi olmaz. Böyle bir durumda EFT-Tepeleme uygulayabiliriz.

Danışanlarımızdan birinin böyle bir baş ağrısı vardı. Doktora gitmiş, çeşitli tahliller yaptırmış ve sonuçta bu ağrıların strese bağlı olduğu belirlenmişti. Danışanımız ilaç kullanmaktan hoşlanmıyordu. Bu nedenle doktorun önerdiği ağrı kesicileri de çok zorunlu kalmadıkça kullanmıyordu.

Ağrı, sağ şakak bölgesindeydi. Genellikle akşam saatlerinde ve 6-7 şiddetinde  ortaya çıkıyordu.

Kurgu cümlemizi şöyle oluşturduk: “Sağ şakağımdaki ağrıya rağmen, kendimi seviyor ve olduğum gibi kabul ediyorum.”

Standart uygulama ile ilk tur sonundaki ağrı şiddeti 5’e, ikinci turu tamamladığımızda ağrı şiddeti ikiye düştü. Uygulamaya devam etmeye gerek görmedik.

Ertesi gün danışanımızdan aldığımız facebook mesajı şöyleydi: ” Gece yatmadan EFT yaptım, sorunsuz uyudum.”

Eğer siz de nedenini bildiğiniz kronik ağrılar yaşıyor ve bu ağrılardan kurtulmak için kimyasal ilaçlar kullanmaktan  rahatsızlık duyuyorsanız, EFT-Tepeleme yöntemini mutlaka deneyin!

Ahmet Aksoy

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

(gerekli)

(gerekli)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Read previous post:
Uçak Korkusu ve EFT-Tepeleme

Aşağıdaki yazı http://eft-tepeleme.gamet.com.tr/ucak-korkusu-ve-eft-tepeleme/  adresinden alınmıştır. EFT ile ilgili diğer kaynaklara da aynı siteden ulaşabilirsiniz. Yüksekten korkma, doğal bir korunma içgüdüsüdür. Yüksek bir...

Close