?> Anlayarak, Etkili Hızlı Okuma Semineri - Hızlı Okuma Atölyesi
Jun 182012
 
2,080 views

Atölye Ceres ile birlikte Temmuz ayında Hızlı Okuma Seminerleri düzenliyoruz. Her hafta ikişer saatlik çalışmalar halinde düzenlenen çalışmalarımız, 4 hafta sürecek.

Seminerler hafta içi ve hafta sonu olarak iki seçenek halinde sunuluyor. Hafta içi Perşembe günleri saat 18:00-20:00 arası ve Cumartesi günleri saat 11:00-13:00 arası.

Hızlı Okuma, öğrenilebilen bir beceridir. Aslında bu beceri, eski ve hatalı alışkanlıkların ortadan kaldırılmasıyla etkinleşir.

Hızlı Okuma becerisini edinmek zor değildir. Ancak düzenli, disiplinli ve sistematik bir çalışmayı gerektirir. Bu nedenle kulaktan dolma bilgiyle ya da sadece konuyla ilgili bir kaç kitap okuyarak sonuca ulaşmak mümkün olmaz. Başarı oranınızı yükseltmek için deneyimli bir Hızlı Okuma uzmanının gözetimindeki çalışmalara katılmalısınız.

Hızlı Okuma kimlerin işine yarar?

Yanıt açık ve net: Düzenli bir şekilde ve zamanının önemli bir bölümünü okuyarak geçiren herkesin işine yarar. İşte birkaç örnek:

Öğrenciler: Sadece Hızlı Okuma değil, aynı zamanda etkili çalışma, etkili not tutma ve etkin bellek kullanımını da öğrenmelerinde yarar vardır.

Öğretmenler: Hem yeni gelişmeleri takip etmek, hem kendilerini geliştirmek; hem de sınav ve ödevleri etkin bir şekilde değerlendirebilmek için Hızlı Okuma bir ön şarttır.

Yöneticiler: Eğer yöneticilik yapıyorsanız, bir yandan güncel, teknolojik ve siyasal gelişmelerden haberdar olmak, bir yandan da astlarınızdan gelen raporları zamanında ve doğru şekilde değerlendirebilmek için okuma verimliliğinizi arttırmanız kaçınılmaz bir gerekliliktir.

Tıp uzmanları: Tıp alanındaki gelişmeler bir çığ gibi büyüyor. Bu çığın altında ezilmemenin en etkin yolu, o çığdan daha hızlı hareket edebilme becerisini kazanmaktır.

Hukuk uzmanları: Sadece değişen yasaları ve mevzuatı değil, örnek davaları, dilekçeleri ve yorumları kavrayabilmenin ön koşulu yine Hızlı Okuma becerisi kazanmak.

Yazarlar: Yazmak için, önce okumak gerekiyor. Hızlı okuyamıyorsanız, dünyayı ve yaşamı gereken hızda kavramakta zorlanırsınız. Oysa Hızlı Okuma yolunuzu açar, ufkunuzu genişletir.

Bilişim uzmanları: Her bir buçuk yılda, teknolojik gelişimin ikiye katlandığını düşünürsek, başka bir söze gerek kalmıyor.

Her tür internet kullanıcısı: Epostalarınıza, sosyal ağ bağlantılarınıza, kısacası dünya ile bağlantılarınıza hakim olabilmek için sizler de Hızlı Okuma becerinizi geliştirmek zorundasınız.

Hızlı Okuma sadece daha kısa sürede daha fazla bilgiyi gözden geçirmek değildir. Bunun yanısıra hem okuduklarınızı, hem de çevrenizi daha hızlı ve seçici olarak algılamanız, daha hızlı yorumlamanız ve sonuçta daha hızlı kararlar verebilmeniz demektir.

Hızlı Okuma farkındalığınızın artmasıdır.

Ahmet Aksoy

Seminer Programı:

Birinci hafta:
Hız ölçümü, giriş bilgileri, görsel yanılsamalar, algılama, alıştırmalar
Doğru zannedilen yanlışlar: Metronomla alıştırmalar
Hız ölçümü: Ev ödevleri

İkinci hafta
Nefes, gevşeme, alıştırmalar
Okumanın anatomisi, göz ve beyin: Metronomla alıştırmalar
Hız ölçümü: Ev ödevleri

Üçüncü hafta:
Karışık harfler, Aktif Görüş Alanı, Bler ve 8ler, Sıçramalar: Metronomla alıştırmalar
Okuma frenleri, Dikdörtgen, zigzag, sayı karesi: Metronomla alıştırmalar
Hız ölçümü: Ev ödevleri

Dördüncü hafta:
Bilgisayarlı alıştırmalar: Metronomla alıştırmalar
Öğrenme, gevşeme ve nefes: Metronomla alıştırmalar
Hız ölçümü: Değerlendirmeler

(Katılımcıların, alıştırmalar için stereo MP3 çalar ve basit okuma kitapları getirmesini rica ederiz)

Seminer Başlangıç Tarihleri:

1.Seçenek: 12 Temmuz 2012 / 18:00-20:00  (Perşembe günleri)
2.Seçenek:14 Temmuz 2012 / 11:00-13:00 (Cumartesi günleri)

Seminer Süresi : 4 hafta – Haftada 2 Saat(Toplam 8 saat)
Seminer Katılım Ücreti: 450 TL.
Seminerin Yapılacağı Yer: Atölye Ceres
Vali Konağı Cad. Meşrutiyet Mah. Şair Nigar Sok.
No:8 K:2 Nişantaşı-Şişli
0.212 296 41 30
Detaylı bilgi için lütfen bizi arayın.

Çalışmalarımıza katılmayı düşünüyorsanız, Facebook’taki etkinliğimizi inceleyerek kimlerin katılmakta olduğunu inceleyebilirsiniz: Facebook Anlayarak, Etkili Hızlı Okuma Semineri Etkinliği

  One Response to “Anlayarak, Etkili Hızlı Okuma Semineri”

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

(gerekli)

(gerekli)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Read previous post:
Seminer Sonrası Arges Sohbeti

Etkili İletişim & Beden Dili ve EFT - Tepeleme seminerlerimizden sonra Arges grubu olarak sürdürdüğümüz sohbet gece yarısına kadar devam...

Close