?> Ahmet Aksoy kimdir? - Kişisel Gelişim 5,325 views 5,325 views

Ahmet Aksoy kimdir?

 
5,326 views

ahmetaksoy01-1Adım Ahmet Aksoy.
Ankara Fen Lisesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu İnşaat Mühendisiyim.Tüm eğitim hayatım bilimsel temellere dayanıyor. Evreni, bilimsel gerçekliklerin ışığında kavrıyorum. Hem mühendislik, hem de daha sonra kendime çalışma alanı olarak seçtiğim bilgisayar programcılığı çalışmalarım beni hep somut, yeterli ön veriye sahip ve öngörülen sonuçlar üreten sistemlerle yetinmeye yönlendirdi.

Ancak son yıllarda, sahip olduğumuz temel bilgilerle tam olarak örtüşmeyen bazı olayların farkına varmaya başladım. Oysa aynı olguları daha önceleri en azından basit bir burun kıvırmayla, sorgulamaya bile yeltenmeden reddettiğimi çok iyi anımsıyorum.

Algılamalarımdaki değişimler aslında 2001 yılının yılbaşı arefesine kadar uzanıyor. O akşam, eşimin yakın bir arkadaşının üniversite öğrencisi kızının, karbonmonoksit zehirlenmesi nedeniyle öldüğünü öğrendik. Anne ve baba doktor olduğu için, hemen müdahale edip duran kalbi çalıştırmışlar. Ancak beyni uzun süre oksijensiz kalmış. Hastamız uzun süre derin komadan çıkamadı. Tıbbın tüm olanaklarının yanısıra, tıbbın reddettiği, ya da görmezden geldiği uygulamalardan bile yararlanıldı. Çok uzun ve yorucu bir süreç oldu.

İşte bu süreçte, bizler de, mantığımızla ve sahip olduğumuz bilgilerle örtüşmeyen bir çok olaya şahit olduk. Bazı şeyleri henüz bilemediğimizin farkına varmaya başladık. Dogma olarak kabul ettiğimiz bir çok bilginin aslında eksik ve hatalı olduklarını gördük.

İnsan beyninin ve insan vücudunun mucizelerle yüklü olduğunu öğrendik. Sorular, soruları kovalamaya başladı. Bu yüzden, uzun yıllardır ertelemekte olduğum “kitap okuma”ya yeniden başladım. Hatta o kadar kararlı başladım ki önce “Hızlı Okuma”, sonra da “Hızlı Okuma Eğitmenliği” eğitimlerini ve sertifikalarını aldım.

Sonra da arkası geldi… EFT, bu farkındalığın beni yönlendirdiği araçlardan birisi oldu. Hem kendime, hem çevreme uyguladım, uygulamaya devam ediyorum.

Üstelik bu kadarla yetinmeyip, AUNLP (American University of NLP)’den İleri Hipnoterapi (Advanced Hypnotherapy), NLP Uygulayıcı (NLP Practitioner), NLP Master, Yaşam Koçluğu Uygulayıcısı (Life Coaching Practitioner) ve İleri Yaşam Koçluğu (Advanced Life Coaching) sertifikalarını aldım.  NLP Eğitimci (NLP Trainer) çalışmalarım halen devam ediyor.

Yaşam, aslında bizim sandığımız kadar katı ve değişmez kurallara bağlı değil. Farkına vardıkça, görebilmeyi öğrendikçe, küçücük nüansların, devasa değişimlere yol açabildiklerini görüyoruz.

Önemli olan, farkına varmak! Gerisi kendiliğinden geliyor…

2011 yılının sonunda eşim Nilüfer Aksoy’la birlikte EFT – TEPELEME  isimli kitabımızı yayınladık.

 

Ahmet Aksoy – 2012 Mayıs – Kadıköy

 

 Posted by at 5:16 pm

  50 Responses to “Ahmet Aksoy kimdir?”

  1. […] Güven Atölyesi Tarih: 19 Şubat 2013, Salı Saat: 19.00 – 20.30 Atölye Danışmanı: Ahmet Aksoy İletişim: 0216 450 5784 – 0533 472 7723 – 0533 339 0959 Adres: Rasimpaşa Mah Çeltikçi Sk […]

  2. […] Kendimize güven duyduğumuz sürece motivasyonumuzu korumamız ve başarıya giden yolda rahatça ilerlememiz mümkün olur.Ahmet Aksoy […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

(gerekli)

(gerekli)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: